A Lokai karkötőt óriási árkülönbségekkel láttam a neten, ezért utánanéztem, mi ez a felhajtás a karkötő körül. A szilikon karperec „gyöngyszemeinek” egyes elemeit a Föld legmagasabb és legalacsonyabb pontjai alkotják: a környezetbarát szilikon karkötő két egymással ellentétes „végén”, két „gyöngyszem” eltér a többi, áttetsző gyöngyökhöz képest…
Az egyik egy fekete gyöngy, a másik pedig egy fehér. A fekete gyöngy a föld legmagasabb pontját jelképezi, míg a fehér a legmélyebbet. A Lokai karkötő az életünket, az életutunkat szimbolizálja, melyben szintén egyszer fent, egyszer lent érezzük magunkat…
A karkötő különlegessége, hogy a fehér gyöngy hordozza a vizet a Mount Everest-ről, míg a fekete gyöngy belsejében a Holt-tenger iszapja rejtőzik. Ezek az elemek emlékeztetik a karkötő viselőjét, hogy megtalálja az egyensúlyt – és alázatos maradjon az élet csúcspontjain, valamint reménykedjen, amikor mélyponton van.
Ez gyakorlatilag a Yin-Yang szimbólumhoz hasonló ékszer, szerintem szép a mondanivalója. Az Interneten viszont felnőtt és gyerek egyaránt Kinder tojásnak nézte a karkötőt és olyan videók kezdtek terjedni a neten, amint a többezer forintos karkötők gyöngyszemeit felvágják, hogy megbizonyosodjanak róla: tényleg bennük van-e az ígért „kincs”…
Az életkarkötő ötlete egyébként egy amerikai egyetemista fejéből pattant ki, aki megtudta, hogy nagypapája Alzheimer betegségben szenved. E a fájdalmas hír hallatán eszmélt fel, hogy az ember élete két pont körül forog. Az egyik a fent, a másik a lent. Bárhol járunk is épp, mindig el fog jönni ez is, az is. De az utunkat mi magunk is alakíthatjuk, csak rajtunk áll, milyen irányba kezdünk el haladni…
Nagyon szép történet, a karkötő tökéletesen szimbolizálja ezt a gondolatsort! Szeretem a szimbolikus tárgyakat. A saját sorsfordító medálom történetéről itt írtam. :)